Kniha návštěv

PRODEJ

Datum: 07.07.2013 | Vložil: Matuštíková

Je možné provést kup některých denivek a za jakou cenu-děkuji

Denivky -malý komentář.

Datum: 02.10.2011 | Vložil: Karel Šlinger

Denivky jsou skutečně nádherné a naprosto nenáročné trvalky. Pěstuji je řadu let, v současné době se orientuji převážně na novinky, ze kterých lze vypěstovat vynikající semenáče. Křížit v dnešní době má význam pouze z kvalitních novinek, bohužel jejich cena je velmi vysoká. Velký rozmach v denivkách probíhá především v USA,u nás bohužel se renomovaní pěstitelé spočítají na prstech ruky. Myslím, že na nevelkém pěstování denivek na našich zahrádkách se podílí právě vyšší cena těchto rostlin. Přesto se domnívám, že v blízké době budou denivky patřit mezi jedny nejoblíbenější květiny. Snad se někomu podaří dát dohromady pár nadšenců a založit i u nás klub či specializovanou organizaci denivkářů. Odezva na těchto stránkách dosud žádná není, možná by to chtělo nějaké další zajímavé pokračování.
Na závěr si dovoluji připojit odkaz na můj loňský sortiment denivek:
https://picasaweb.google.com/102804503250958370712/Denivky201002
Srdečně zdraví a úspěšné pěstování denivek, jakož i další pokračování na webových stránkách přeje Karel Šlinger.

Odpověď na nedostupnost denivek ze zahraničí.

Datum: 17.09.2012 | Vložil: Stanislav Antal

Dobrý den pane Šlinger,

nemohu s Vámi zcela souhlasit co se týče nedostupnosti novinek ze zahraničí. Rostliny vlastní jsou sice velice drahé a také fyto potvrzení něco stojí, ale lze podstatně levněji zakoupit semena velice zajímavých křížení a z nich si vypěstovat své vlastní rostliny velice podobné jak vlastnostmi tak vzhledem původním odrůdám. Já si nechal prvá semínka poslat předloni a letos jsem už viděl prvé květy ne nepodobné deklarovaným rodičům - pokud máte zájem, tak mohu poslat fotografie.

S přáním hezkého dne,

S.Antal

Re: Odpověď na nedostupnost denivek ze zahraničí.

Datum: 17.10.2012 | Vložil: J. Haloun

Můžete mi sem fotky poslat. Na haloun@tiscali.cz já je zde uveřejním.

Re: Odpověď na nedostupnost denivek ze zahraničí.

Datum: 07.01.2014 | Vložil: Karel Šlinger

Po nějaké době jsem opět zavítal na tyto stránky. Zdravím majitele stránek a omlouvám se mu, že takto se pokouším navázat kontakt s panem Antalem, kterého také zdravím. Ve svém malém komentáři jsem se však ani slovem nezmínil o nedostupnosti denivek ze zahraničí, jen jsem konstatoval, že jsou poněkud drahé. Naprosto však souhlasím, že lze získat poměrně levné a zajímavé denivky z nakoupených semen v zahraničí. Já již dnes používám i semena z vlastního křížení. Dalo by se toho napsat mnoho, ale nechci k této diskusi zneužívat cizí stránky. Rád bych však obohatil své zkušenosti o názory jiných pěstitelů těchto překrásných rostlin. Pokud budete mít zájem k další diskusi, ozvěte se prosím na můj mail: slingerkarel@seznam.cz
Ještě si dovolím uvést odkaz na nové denivkové stránky mého přítele, tam můžete shlédnout i docela pěkné semenáčky.
https://denivky6.webnode.cz/

Přidat nový příspěvek